• +371 25 419 600
 • info@betoart.lv

Virsmu nocietinašana un aizsardzība

KĀDA AIZSARSDZĪBA BETONAM NEPIECIEŠAMA?

Vislielākos bojājumus un problēmas betonam rada ūdens un to saturošās skābes, sārmi (sāļi) un citas ķīmiskās vielas ka arī eļļas,  kas viegli iekļūst betonā caur mikroplaisām (kapilāriem) aizpildot tukšās poras un veicina koroziju un betona delamināciju. Praksē vislabāk šos procesus var redzēt uz tiltiem un ceļu pārvadiem autoservisos vai ēku pagrabos.

Otrs ir mehāniskais nolietojums vai nodilums.

Risinājums:

Betona blīvētāji (densifier) ir ķīmiska viela ko uzklāj betona virsmas, lai aizpildītu poras, palielinot virsmas blīvumu. Ķīmiskie blīvētāji tiek izmantoti uz pulēta un ne-pulēta betona, lai samazinātu putekļu veidošanos un palielinātu virsmu nodilumizturību; šiem blīvētājiem betona grīdas ir viegli pulēt, tie padara virsmas mazāk caurlaidīgas šķidrumiem un līdz ar to vieglāk kopjamas neizmantojot papildus hermētiķus.

Praksē uz betona grīdām ļoti bieži tiek izmantots tikai sausais cietinātājs, kuriem ir daudz labu īpašību, bet tas neatrisina problēmu ar ūdens un citu ķīmisko šķidrumu uzsūkšanos, kā arī putekļu veidošanos no betona turpmākās ekspluatācijas laikā. Kā arī,  sausie cietinatāji veido uz grīdas 2-3 mm biezu aizsargslāni, kas laika gaitā, atkarībā no noslodzes, nodilst un grīdas paliek neaizsargātas. Pārsvarā sausie cietinātāji betona gridām dod divas lietas – palielina virsmas cietību un vienmērīgu krāsu. Tādēļ pat sausajam cietinātājam ir nepieciešams kāds pārklājums lai izvairītos no šīm problēmām.

Pārklājumi var būt dažādi, kā piemēram, akrilpolimēra uz šķīdinātāju bāzes vai arī uz ūdens bāzes, bet šie pārklājumi ar laiku nodilst, atkarībā no satiksmes intensitātes un veida attiecīgajās telpās, kā arī šie materiāli nav izturīgi pret agresīvām ķīmiskajam vielām. Poliuretāna pārklājumi ir ķīmiski un berzes noturīgi, bet laika gaitā tie tik un tā nodilst un tad virsmu atjaunošana vai remonts ir ļoti dārgs process, virsmas nav elpojošas un pārklājums mēdz atslāņoties.

Škidro virsmu cietinātāju priekšrocība ir tā ka tie iesūcas dziļi betona virsmā veidojot virsmu aizsardību jau pašā virsmā, noblīvējot poras un mikroplaisas, kas novērš ūdens un citu škidrumu caurplūstamību, novērš putekļu veidošanos, kā arī nodrošina lielāku nodilumizturības un cietības pakāpi betona grīdām, kas savukārt paildzina betona kalpošanas laiku.

Ideālu betona grīdas segumu var sasniegt izmantojot sauso cietinātāju + šķidro litija,  kas grīdām dos maksimālo nodilumizturību, vienmērīgu krāsu (pasūtītāja izvēlētu) un nebūs problēmu ar putekļu veidošanos no betona virsmām. Grīdas iegūs papildus aizsardzību pret  ūdens un dažādu ķimisko vielu iedarbību, tās būs stipri vieglāk kopt, kā arī, grīdas iegūs lielisku spīdumu, labi nopulējot var iegūt spīdumu līdz pat 75 lux.

Škidros cietinātājus var klāt arī tieši uz noslīpēta betona, neizmantojot sausos cietinātājus un praktiski tiks iegūtas visas tās pašas īpašības

Leyco protect 7

Polimēra bāzes mikrovaska pārklājums virsmu aizsardzībai
Pielietojums:
 • Leyco-Protect 7 paredzēts pielietošanai uz autobusiem, kravas automašīnām, celtniecības mašīnām un iekārtām, betona pārvadāšanas mikseriem un citām iekārtām, kas paredzētas izmantot āra apstākļos.
 • Aizsargā visu veidu virsmas no betona un javas aplikumiem
 • Neietekmē virsmu izskatu.
 • Piemērots uz visām ūdens izturīgām virsmām
Ieguvumi:
 • Samazinās virsmu tīrīšanas laiku ka arī atvieglota virsmu tīrišana
 • Drošāka darba vide jo jālieto māzāk agresīvu tīrītaju
 • Nekaitīgs apkārtējai videi
 • Virsmas tiks aizsargātas pret rūsu
 • Aizsargpārklājums saglabājas līdz pat 4 nedēļām

Deactivator

Virsmu tīrīšanas un aizsargpārklājums

Pielietojums:

Deactivator ir oriģināls, ķīmiski aktīvs savienojums, virsmas pārklājums betona apstrādes tehnikas tīrīšanai un uzturēšanai. Kad piemēro pirms katras lietošanas reizes, deactivator ķīmiski reaģē ar sārmiem betonā lai uzreiz novērstu svaiga betona pielipšanu un pakāpeniski mīkstina esošos betona aplikumus. Tas ir ideāli piemērots lietošanai uz dažādām iekārtām un nebojā krāsotas metāla virsmas..

Ieguvumi:
 • Novērš nepieciešamību pēc āmura un kalta.
 • Nerada bojājumus gumijas šļaukām un krāsotām metāla virsmām.
 • Deactivator ir uz naftas bāzes. Deactivator E ir uz ūdens bāzes. Deactivator E ir pieejams arī koncentrētā versijā, kas tiek piegādāts ar pus-piepildītā konteinerā.
 • Noturīgs lietainos laika apstākļos.
 • Deactivator E ir Green Engineered ™ – labāk veselībai un apkārtējai videi.